četvrtak, 20. listopada 2011.

Empatija

"Samo srodna bol izmami suzu.
Svatko, zapravo, plače zbog svoje boli"

***

U stanju smo razumijeti, ili bolje rečeno - suosjećati samo s onom boli i patnjom koja nas po nečemu podsjeti na našu.

Sve ostalo je za nas trivijalno i ne razumijemo zašto se netko toliko muči. Tuđu bol tada ili obezvrjeđujemo podsmjehom ili izbjegavamo u širokom luku, kao da se bojimo da će ta nepoznata bol prijeći na nas i zaraziti nas.

***
Ako možda i ne shvaćamo težinu nečije žalosti, to ne znači da ne možemo uputiti toj osobi poneku utješnu riječ ili učiniti mali korak da podijelimo bol.
Jedna takva riječ ili korak mogu značiti početak jednog divnog novog prijateljstva...

Nema komentara:

Objavi komentar